Teil on veebilahendus ja kõik töötab laitmatult. Suurepärane, kuid nagu iga tehniline toode vajab ka veebileht regulaarset hooldust ja uuendamist. Kõige olulisem on uuendada veebilehe kasutatavaid lisaprogramme (pluginaid), sisuhaldust (WordPressi) ja kasutatavat kujundust (teemat) ning seda saate asjasse süvenedes ja siin olevaid näpunäiteid järgides ise teha või teenuse meilt tellida.

MIS PÕHJUSEL ON VAJA UUENDADA?

Kui veebilehel olevad programmid, kujundus või sisuhaldus on uuendamata, siis see on turvarisk. Igale vanemale versioonile on häkkeritel lihtsam ligipääseda. Kui see juhtub, siis on neil võimalus muuta veebilehe sisu, suunata veebileht oma soovitud lehele või esitada lunarahanõue veebilehe taastamiseks.

Samuti võib pikalt uuendamata jäänud tarkvara mingil hetkel lakata töötamast. Kui mõni neist olukordadest on juba tekkinud, siis on veebilehe ajakohastamine ja parandamine märksa keerulisem ja kulukam kui regulaarne uuendamine. Ära lase probleemidel tekkida, vaid enneta neid.

ERINEVATE TURVARISKIDE MÄÄRAD

Kujundus
11%
Sisuhaldus
37%
Pluginad
52%

Statistika: Wpscan.org

MIDA TEHA ENNE UUENDAMIST?

Enne uuenduste tegemist tuleb igaks juhuks teha praegusest versioonist tagavara ehk varundus, sest nii on sul olemas veebilehest töötav versioon, mille alusel saad taastada veebilehe kui midagi ei lähe plaanipäraselt ning lahendus peale uuendamist enam ei tööta.

Lisaks tasub veebilehest teha kindlasti varundus ka siis kui sellele on lisatud palju sisu. Varundust ei tasu hoida ainult veebiserveris, sest kui juhtub, et sinu kodulehele on sisse häkitud, siis võid olla ilma ka oma varundustest. Hoia tagavara ka arvutis, pilves või välise kõvaketta peal.

KUIDAS TEHA VARUNDUST

Varundamiseks on mitu võimalust, plugina abil või käsitsi, mis tähendab, et koopia tuleb teha nii andmebaasist kui veebiserveris olevatest failidest. Varundada on võimalik ka läbi veebimajutusteenuse pakkuja iseteeninduskeskkonna.

Meie soovitame varundada veebileht Duplicator plugina abil, sest see on lihtne, mugav ja tagab selle, et kõik vajalik on olemas igasuguste ootamatuste tarvis. Teiste lahenduste puhul on oht, et te ei pääse varukoopiatele ligi.

DUPLICATOR PLUGINA KASUTAMINE

Lisa Duplicator – WordPress Migration Plugin. Selleks vali haldusalas Pluginad ja Lisa uus ning otsingukasti sisesta Duplicator. Paigalda plugin ning aktiveeri see, lülitades selle sisse.

Vali vasakpoolsest administraatori menüüst Duplicator > kliki nuppu Create New > lisa varundusele nimi (kui ei soovi automaatset nimetust) > kliki nuppu Next > kui Archive plokis on teavitused, siis see võib tähendada, et sind teavitatakse suurte failide, nende nimetuste ja mahu kohta > lisa märkeruut Yes. Continue with the build process! valiku ette > kliki nuppu Build.

Lae alla loodud Installer ja Archive failid, nende failidega saad nii taastada oma veebilehe kui ka luua oma veebilehe klooni. Kui su lehel on kiirendamise ehk cache plugin, siis enne varundamist tühjenda lehe vahemälu ja lülita plugin välja. Kui jätad selle sammu vahele ja teed lehest varunduse, siis tehtud varundusest pole võimalik lehte taastada, sest varundus ei ole korrektne.

Kui Su veebilahenduse maht kasvab suureks (rohkem kui 1 GB), siis vajad Duplicator plugina tasulist moodulit. Maksumus 60 €, täpsem info: Duplicator Pro

WORDPRESSI UUENDAMINE

Veebilehe haldusalasse sisselogides on seal alati teated kui sisuhaldus vajab uuendamist. Näiteks WordPress 5.2.2 on saadaval! Palun uuenda kohe. Uuendamiseks tuleb vajutada Palun uuenda kohe lingil ning avaneval lehel nupul Uuenda kohe. Uuendamine võtab kuni paar minutit aega.

Väikesed versiooniuuendused parandavad eksisteerivaid väikesi vigu (bug), või siis on tegemist turvauuendusega. Suuremad uuendused mõjutavad aga tihti funktsionaalsust ehk uuenduse tulemuseks võib olla mittetöötav või katkine koduleht.

PLUGINATE UUENDAMINE

Veebilehe haldusalasse sisselogides on seal alati teated kui pluginad vajavad uuendamist. Pluginate uuenduse kohta on teade Uuendused teksti järel, numbritega mitu pluginat vajab uuendamist. Samuti Pluginad nimetuse järel. Uuendamiseks kliki antud viitel, tee linnuke valikkasti Vali kõik ning kliki valikul Uuenda Pluginaid. 

Peale uuenduste tegemist kontrolli kõik üle, eriti oluline on kontrollida, et ka kontaktivormid töötaksid, testi need läbi. Just seetõttu on ka väga oluline teha enne uuendusi oma veebilehest varundus.

KUJUNDUSE UUENDAMINE

Veebilehe haldusalasse sisselogides on valiku all Välimus kasutatavad kujundused ehk teemad, mis samuti nõuavad regulaarset uuendamist. Uuendamiseks kliki viitel Uuenda kohe.

Peale uuenduste tegemist kontrolli kõik üle. Kujunduse uus versioon võib mittetöötada kasutatavate pluginatega, seetõttu on ka väga oluline teha enne uuendusi oma veebilehest varundus.

Pole aega või võimalusi ise hooldada?

Hooldusteenus

 • Duplicator lisaprogrammi lisamine
 • Varunduste loomine ja salvestamine veebilehele
 • WordPressi sisuhalduse uuendamine uusimale versioonile
 • Pluginate (lisaprogrammide) uuendamine ja kontrollimine
 • Kujunduse uuendamine (litsentsi olemasolul) ja kontrollimine
Meie klientidele 25 % soodsam
65

Lisainfo

  Eesmärk

  Veebilahendus, mis loob hea imago, aitab teenida tulu, säästab aega ja raha, aitab leida uusi kliente ning on alati avatud.

  Kontakt

  +372 53505737
  Hiie tn 19 Pärnu, 80027
  info@veebilahendus.ee

  © 2022 Kõik õigused kaitstud Veebilahendus.ee