Kodulehe, e-poe ja blogi

Hooldus ja uuendamine


Teil on veebilahendus ja kõik töötab laitmatult. Suurepärane, kuid nagu iga tehniline toode vajab ka veebileht regulaarset hooldust ja uuendamist.

Kõige olulisem on uuendada veebilehe kasutatavaid lisaprogramme (pluginaid), sisuhaldust (WordPressi) ja kasutatavat kujundust (teemat) ning seda saate siin olevaid näpunäiteid järgides ise teha või meilt teenuse tellida.
üldinfo

Mis põhjusel on vaja uuendada

Kui veebilehel olevad programmid, kujundus või sisuhaldus on uuendamata, siis see on turvarisk. Igale vanemale versioonile on häkkeritel lihtsam ligipääseda. Kui see juhtub, siis on neil võimalus muuta veebilehe sisu, suunata veebileht oma soovitud lehele või esitada lunarahanõue veebilehe taastamiseks.

Samuti võib pikalt uuendamata jäänud tarkvara mingil hetkel lakata töötamast. Kui mõni neist olukordadest on juba tekkinud, siis on veebilehe ajakohastamine ja parandamine märksa keerulisem ja kulukam kui regulaarne uuendamine. Ära lase probleemidel tekkida, vaid enneta neid.

Enne uuenduste tegemist tuleb igaks juhuks teha praegusest versioonist tagavara ehk varundus, sest nii on sul olemas veebilehest töötav versioon, mille alusel saad taastada veebilehe kui midagi ei lähe plaanipäraselt ning lahendus peale uuendamist enam ei tööta.

Lisaks tasub veebilehest teha kindlasti varundus ka siis kui sellele on lisatud palju sisu. Varundust ei tasu hoida ainult veebiserveris, sest kui juhtub, et sinu kodulehele on sisse häkitud, siis võid olla ilma ka oma varundustest. Hoia tagavara ka arvutis, pilves või välise kõvaketta peal.

Erinevate turvariskide määrad (wpscan.com)

Device Slider
Eelised

Mille saavutad uuendustega?

Kuidas teha varundust

Varundamiseks on mitu võimalust, plugina abil või käsitsi, mis tähendab, et koopia tuleb teha nii andmebaasist kui veebiserveris olevatest failidest. Varundada saab ka läbi veebimajutusteenuse pakkuja iseteeninduskeskkonna.

Soovitame varundada veebileht Duplicator plugina abil, kui veebilehe maht on väike (alla 1 GB), sest Duplicator on lihtne, mugav ja tagab selle, et kõik vajalik on olemas igasuguste ootamatuste tarvis. Kui veebilehe maht on suurem, siis soovitame pluginat All-in-One WP Migration.

Duplicator plugina kasutamine

Lisa Duplicator – WordPress Migration Plugin. Selleks vali haldusalas Pluginad ja Lisa uus ning otsingukasti sisesta Duplicator. Paigalda plugin ning aktiveeri see (lülita sisse).

Vali vasakpoolsest administraatori menüüst Duplicator > kliki nuppu Create New > lisa varundusele nimi (kui ei soovi automaatset nimetust) > kliki nuppu Next > kui Archive plokis on teavitused, siis see võib tähendada, et sind teavitatakse suurte failide, nende nimetuste ja mahu kohta > lisa märkeruut Yes. Continue with the build process! valiku ette > kliki nuppu Build.

Lae alla loodud Installer ja Archive failid, nende failidega saad nii taastada oma veebilehe kui ka luua oma veebilehe klooni. Kui su lehel on kiirendamise ehk cache plugin, siis enne varundamist tühjenda lehe vahemälu ja lülita plugin välja. Kui jätad selle sammu vahele ja teed lehest varunduse, siis tehtud varundusest pole võimalik lehte taastada, sest varundus ei ole korrektne.

Kui Su veebilahenduse maht kasvab suureks (rohkem kui 1 GB), siis vajad Duplicator plugina tasulist moodulit. Hind alates 69 €

All-in-One WP Migration plugina kasutamine

Lisa All-in-One WP Migration plugin. Selleks vali haldusalas Pluginad ja Lisa uus ning otsingukasti sisesta All-in-One WP Migration. Paigalda plugin ning aktiveeri see (lülita sisse).

Vali vasakpoolsest administraatori menüüst All-in-One WP Migration > kliki nuppu Export > ja Export to file. 

Lae alla loodud tagavarakoopia fail.  Selle failiga saad nii taastada oma veebilehe kui ka luua oma veebilehe klooni. Kui su lehel on kiirendamise ehk cache plugin, siis enne varundamist tühjenda lehe vahemälu ja lülita plugin välja. Kui jätad selle sammu vahele ja teed lehest varunduse, siis tehtud varundusest pole võimalik lehte taastada, sest varundus ei ole korrektne.

Kui Su veebilahenduse maht kasvab suureks (rohkem kui 1 GB), siis vajad All-in-One WP Migration plugina tasulist lisamoodulit: All-in-One WP Migration Unlimited Extension. Hind 69 $

Veebisaidi taastamine varukoopiast

Veebilehe-taastamine-Filezilla

Veebilehe taastamine Duplicator plugina abil loodud failide abil pole keeruline.

Võid kasutada nii olemasolevat andmebaasi kui luua uue. Uue andmebaasi saad luua veebimajutusteenuse pakkuja iseteeninduse kaudu. Olemasolevast andmebaasist saad vajalikud andmed ja parool kätte failist wp-config.php. Vajad andmebaasi nime (“DB_NAME”), andmebaasi kasutajanime (“DB_USER”), parooli (“DB_PASSWORD”) ja hostinime (“DB_HOST”).

Failidele ligipääsemiseks soovitan allalaadida tasuta programm Filezilla, mis on tööriist FTP-serveritest failide alla- ja üleslaadimiseks.

FileZilla kaudu sisselogimiseks vajad serveri nime (veebilehe url aadress), kasutajanime (saad veebimajutusteenuse iseteenindusest, valiku alt “Veebiserver”>”FTP kasutaja”) ja parooli (samas kohas, kus “FTP kasutaja”).

Kui oled FileZilla abil sisse loginud, siis kustuta kõik failid serverist ning laadi üles Duplicator abil loodud failid: installer.php ja arhiivifail.

Kui failid üleslaetud, siis sisesta oma veebilehe url rea lõppu: /installer.php ning avaneb aken, kuhu sisesta andmebaasi nimi, andmebaasi kasutajanimi, parool ja hostinimi ning järgneb andmebaasi testimine ning veebilehe taastamine

Mida teha kui ei saa uuendada?

Easy Updates Manager plugin
 

 

Kui WordPressi haldusalas pole teateid uuendamist kohta ning pluginate kaustas pole pluginate uuendamise linki, siis võib kasutusel olla plugin, mille abil on automaatsed uuendamised deaktiveeritud. Näiteks on lisatud plugin: Easy Updates Manager

Automaatsete uuendamiste mittelubamine on hea lahendus, kui kasutusel on kujundus, mis pole uute versioonidega kohe kohanduv. 

Selleks, et uuendusi teha,  mine kõigepealt: Töölaud>Update Options ja esimese valiku all Update options klõpsa “Enable all updates”. Peale seda saad kõiki uuendusi teha nagu ka enne, peale seda deaktiveeri uuendamine uuesti (klõpsa „Disable upadate options“). 

uuendamine

Kuidas käib uuendamine

WordPressi uuendamine

Veebilehe haldusalasse sisselogides on seal alati teated kui sisuhaldus vajab uuendamist. Näiteks WordPress 5.2.2 on saadaval! Palun uuenda kohe. Uuendamiseks tuleb vajutada Palun uuenda kohe lingil ning avaneval lehel nupul Uuenda kohe. Uuendamine võtab kuni paar minutit aega.

Väikesed versiooniuuendused parandavad eksisteerivaid väikesi vigu (bug), või siis on tegemist turvauuendusega. Suuremad uuendused mõjutavad aga tihti funktsionaalsust ehk uuenduse tulemuseks võib olla mittetöötav või katkine koduleht.

WordPressi uuendamine

Pluginate uuendamine

Veebilehe haldusalasse sisselogides on seal alati teated kui pluginad vajavad uuendamist. Pluginate uuenduse kohta on teade Uuendused teksti järel, numbritega mitu pluginat vajab uuendamist. Samuti Pluginad nimetuse järel. Uuendamiseks kliki antud viitel, tee linnuke valikkasti Vali kõik ning kliki valikul Uuenda Pluginaid. 

Peale uuenduste tegemist kontrolli kõik üle, eriti oluline on kontrollida, et ka kontaktivormid töötaksid, testi need läbi. Samuti vaata üle SEO seaded. Just seetõttu on ka väga oluline teha enne uuendusi oma veebilehest varundus.

GA4-seadistus

Kujunduse uuendamine

Veebilehe haldusalasse sisselogides on valiku all Välimus kasutatavad kujundused ehk teemad, mis samuti nõuavad regulaarset uuendamist. Uuendamiseks kliki viitel Uuenda kohe.

Peale uuenduste tegemist kontrolli kõik üle. Kujunduse uus versioon võib mittetöötada kasutatavate pluginatega, seetõttu on ka väga oluline teha enne uuendusi oma veebilehest varundus.

Andmesisestus
paketid
uuendamine

Soovid teenusena?

Veebilahenduse hooldamisega on võimalik kõigil ise hakkama saada. Kui soovid selle meie hoolde usaldada, siis vali soovitud pakett

Standard

Sobib väikestele ja keskmise suurusega veebilahendustele (maht kuni 1 GB)
20 kuus
 • WordPressi uuendamine
 • Pluginate uuendamine
 • Kujunduse uuendamine
 • Tagavarakoopia loomine (1 x kuus) *
 • Veebilehe taastamine varukoopiast

Pluss

Sobib suurtematele veebilahendustele (maht suurem kui 1 GB)
35 kuus
 • WordPressi uuendamine
 • Pluginate uuendamine
 • Kujunduse uuendamine
 • Tagavarakoopia loomine (2 x kuus) *
 • Veebilehe taastamine varukoopiast

Start

Sobib veebilahendustele, mis vajavad ühekordset uuendamis- ja hooldusteenust (sõltumata mahust)
95 ühekordne tasu
 • WordPressi uuendamine
 • Pluginate uuendamine
 • Kujunduse uuendamine
 • Tagavarakoopia loomine (ühekordne) *
 • Veebilehe taastamine varukoopiast
teenus
Hooduspaketi tellimine

Pole aega või võimalust ise uuendada?

Veebilahenduse hooldamisega on võimalik kõigil iseseisvalt hakkama saada. Mitmed kliendid on soovinud see igaks juhuks meie hoolde usaldada, tuues välja, et lihtsam on hooldus muretult valdkonna spetsialistide kätte usaldada.

Kodulehe hooldustasu sõltub erinevatest asjaoludest. Pakettides välja toodud hinnad on standardmäärad, kuid lõplik hind võib sõltuda ka veebilehe suurusest, moodulite arvust, probleemide arvust, serveri võimalustest jm. Tõhus kodulehe haldamine algab analüüsist ning õigesti hooldatud koduleht mõjutab ka tulemusi otsingumootorites. 

Tellimiseks lisa broneeringuvormi veebi aadress (url), e-posti aadress ja lisainfo (vajadusel).

Hooldus- ja uuenduspaketi tellimine

Vali pakett:

* Me ei jaga e-posti aadressi 

Missioon

Leiame koos võimaluse luua midagi tõeliselt tähendusrikast ja  väärtuslikku. mis tooks suure edu.

© 2023 Trett OÜ Kõik õigused kaitstud. Veebilahendus.ee 

Scroll to top